Художник – Павло Титуленко

Календар Майдану. 6 січня 2014 року

6 січня – Святвечір без світла; виконувач обов'язків голови КМДА шукає компромісу з Майданом.

Ранок розпочався о 10:00 з богослужіння. Упродовж усього дня на сцені Майдану виступали вертепи та співали церковні хори.

Вітаючи громадян України з прийдешнім Різдвом, президент Віктор Янукович закликав усіх "разом долати суперечнпсті й шукати шлях до миру та любові".

Виконувач обов'

язків голови КМДА Анатолій Голубченко заявив про те, що до КМДА надходить багато дзвінків зі скаргами на незручності, які сричинено масовими акціями на Майдані, та запропонував створити кол-центр, який став би "майданчиком для пошуку способів цивілізованого співіснування акцій протесту і жителів столиці". Натомість, за словами лідера "Свободи" Олега Тягнибока, міська влада ще на початку січня провела нараду, на якій було вирішено заборонити комунальникам вивозити сміття з майдану Незалежності, а також обговорювалися плани щодо відімкнення центру Києва від освітлення та опалення під приводом заборгованості комунальних служб перед Київенерго.

Ближче до вечора на майдані Незалежності, де мав відбутися різдвяний молебень, вимкнули світло. Зокрема, було відсутнє освітлення вулиці Інститутської від верхнього виходузі станції метро "Хрещатик", а також будівель "Жовтневого палацу", консерваторії, Будинку Федерації профспілок, Головпоштамту. Кілька ліхтарів освітлювали площу біля готелю "Україна" та верхню частину ТРЦ "Глобус". За допомогою бензинових електрогенераторів активісти освітили барикади на вулиці Інститутській і частину наметового містечка.

Незважаючи на намір влади перешкодити святкуванню Різдва, на головній площі столиці зібралися близько п’яти тисяч осіб. Усіх, хто прийшов на Майдан, пригощали кутею, яку готували за рецептами Західної та Центральної України. Меню традиційно складалося з 12 страв. Не обійшлося і без сюрпризів: у п’ятьох пампушках запекли монети, й ті, кому вони дісталися, отримали у подарунок новорічні прикраси у вигляді паперової ялинки та розписані майданівські каски.

Священники різних конфесій привітали людей на Майдані з одним із найбільших християнських свят, а о 19:00 зі сцени виступили лідери опозиції Арсеній Яценюк, Віталій Кличко та Олег Тягнибок. О 22:00 розпочалося різдвяне богослужіння, яке тривало дві години.