Художник – Павло Титуленко

Календар Майдану. 5 січня 2014

5 січня – традиційне віче; пікети Автомайдану.

Уранці в неділю на майдані Незалежності відбулося чергове віче, хоча напередодні опозиція повідомляла, що не планує проводити традиційну акцію цього дня, а має намір готуватися до Різдва. За підрахунками журналістів, участь у першому в новому році мітингу на Майдані взяли близько 10 тисяч осіб. Під час віча представники українських церков різних конфесій освятили прапори 27 сотень Самооборони. Удень до акції приєдналися й опозиційні політики, зокрема Арсеній Яценюк і Віталій Кличко.

Після 15-ї години в село Підгірці під Києвом, де був заміський будинок міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка, приїхав Автомайдан. Дорогою до маєтку автомобілі ДАІ намагалися зупиняти учасників колони, далі обганяли її та знову зупиняли активістів. Акція, в якій узяли участь півтори сотні учасників на 4050 автівках, почалася з виконання гімну України. Активісти заклеїли ворота будинку міністра етикетками з написом "Власність бандитів". 

Окрім цього, учасники Автомайдану провели пікет під будинком на Ярославовому Валу, 28, де, як вони вважали, мешкав тодішній міністр освіти Дмитро Табачник, відомий своїми проросійськими поглядами. Пізніше з’ясувалося, що через неуважність одного з народних депутатів учасникам Автомайдану некоректно вказали адресу Табачника, у зв’язку з чим акцію провели під дверима квартири непричетних громадян. Активісти попросили пробачення за прикру помилку в мешканців квартири.