Mission

Меморіально-музейний комплекс покликано стати авторитетною інноваційною платформою для утвердження серед широкого загалу цінностей громадянського суспільства з опертям на історичний досвід боротьби українців за свої права, відкритим форумом для дискусій і поширення ідей гідності, незалежності, свободи, самоорганізації, сприяння активізації громадських ініціатив, консолідації та розвитку суспільства й формування відповідальності за майбутнє.

Новітній музей має репрезентувати цінності й етику, служити суспільству, поповнювати свою колекцію, бути відкритим для громади та діяти разом із нею в реальному часі. Не можна допустити зникнення свідчень і пам’яті про Революцію гідності, треба поширювати ідеї незалежності, свободи, самоорганізації, гідності, розкривати особливості боротьби за права та свободи людини у світовому контексті, сприяти активізації громадських ініціатив, консолідації та розвитку українського суспільства й формуванню відповідальності за своє майбутнє.

Музейний заклад новітнього типу може та має стати для суспільства місцем зцілення, де завдяки спільній роботі ми долатимемо травми, пов’язані з певними епізодами нашої історії. Музей виступає як проміжна форма при переході від плачу над трагедією до оздоровлення через дію.


ВІЗІЯ

Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності – це музей про свободу. 

Це багатоцільовий культурно-освітній центр, який зберігає пам’ять про боротьбу за права та свободи людини й розкриває особливості цієї боротьби.

Окрім того, це відкрита динамічна платформа для осмислення й актуалізації теми свободи та масштабних історичних процесів державотворення.


МЕТА

Меморіально-музейний комплекс буде побудовано в столиці країни, яка в процесі свого історичного становлення та розвитку впродовж століть обстоювала власну ідентичність, територію, цінності та права громадян, а за часів відновлення державної незалежності явила наймасовіші в історії Європи протести, захищаючи демократичні цінності та громадянські свободи.

Основна його мета – створити платформу для розвитку українського суспільства та спільних дій, базованих на:

 відображенні досвіду та явища свободи, а також виявів їх у громадському житті;

 збереженні пам’яті про боротьбу за свободу в новітній історії України;

 вшануванні пам’яті героїв Небесної сотні та учасників Революції гідності;

 дослідженні українських рухів за свободу останніх років;

 осмисленні місії українців у контексті загальноєвропейських цінностей;

 натхненні й мотивуванні задля самостійних відповідальних мислення та дій.

У меморіально-музейному комплексі буде застосовано сучасні комп’ютеризовані виставкові технології та інтерактивні аудіовізуальні програми й комеморативні заходи для підсилення його історичного наративу. Інтенсивні культурно-освітні програми вможливлять поширення меседжу меморіально-музейного комплексу далеко за його межі.

Пізнаваймо Свободу! Захищаймо Свободу! Творімо Свободу!