Художник – Павло Титуленко

Календар Майдану: 27 грудня 2013

27 грудня – затримання міліцією п’ятьох підозрюваних у побитті Тетяни Чорновол; інтерв’ю прем’єр-міністр Микола Азаров українським телеканалам. 

27 грудня 2013 р. у МВС заявили, що вже затримали п’ятьох підозрюваних у справі побиття активістки та журналістки Тетяни Чорновол, яке сталося в ніч на 25 грудня. Серед затриманих – Сергій та Олександр Котенки, Олександр Храмцов та Андрій Насіковський та ще одна особа, прізвище якої не оприлюднили. Правоохоронці заявили, що знайшли зв’язки виконавців із Віталієм Кличком та депутатами від опозиції. Опозиційні депутати висловили упевненість, що міліція та прокуратура не шукає реальних винних, а намагається «повісити» цей злочин на опозицію.

Цього ж дня журналісти Олена Фроляк (канал ICTV), Олександр Шилко («1+1»), Ірина Баглай («Інтер»), Сергій Сиволап (Перший національний) та Євген Міхін («Україна») провели інтерв’ю з прем’єр-міністром України Миколою Азаровим. У ході розмови Азаров усіляко наполягав на вигідності партнерських відносин із Росією та намагався аргументувати протилежне у випадку із ЄС. Також запевняв, що люди на Майдані живуть в омані, до того ж їх дуже мало: "99% страны абсолютно нормально работает и живет, а одна часть «майданят» – 1% – и к этому одному проценту привлекается все внимание средств массовой информации – это абсолютно неправильно. Создается искажение реальной картины жизни".