Художник – Павло Титуленко

Календар Майдану. 26 грудня 2013

26 грудня – пікет під будівлею МВС через напад на Тетяну Чорновол; Рада Всеукраїнського об’єднання «Майдан» обрала членів президії Ради Майдану; Штабу національного спротиву відмовлено у подовженні оренди приміщень у Будинку Федерації профспілок України.

Вранці під будівлею МВС на вулиці О. Богомольця пройшов пікет на підтримку журналістки й активістки Євромайдану Тетяни Чорновол, на яку напередодні було вчинено напад невідомими. В акції взяли участь кілька сотень людей, які вимагали об’єктивного розслідування побиття активістки, а також відставки нинішнього уряду та, зокрема, міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка.

У другій половині дня колона протестуючих прийшла під будинок міністра внутрішніх справ. Люди розклали перед парканом закривавлені портрети Захарченка та зробили великий напис «Тут живе кат!».

Вдень відбулося засідання Ради Всеукраїнського об’єднання «Майдан», під час якого було обрано п’ятьох з семи членів президії Ради. До складу президії увійшли депутати ВО «Свобода» Андрій Іллєнко, «Батьківщини» Сергій Соболєв, «Удару» Валерій Пацкан, активістка Майдану, співачка Руслана Лижичко та представниця студентства Єлизавета Щепетильникова. Координатором президії, якого змінятимуть щомісяця, обрали Руслану Лижичко. Було прийнято рішення створити вісім комісій, які функціонуватимуть у складі Ради. А саме: програмну; зовнішньополітичну; комісію з питань євроінтеграції; мистецьку; комісію з питань молоді та студентів; інформаційну; мобілізаційну; комісію з роботи з регіонами; з питань співпраці з громадськими організаціями та профспілками, а також  комісію з питань правозахисту 
Комендант Штабу національного спротиву Степан Кубів заявив, що всупереч вимогам Президії Федерації профспілок України звільнити приміщення Будинку ФПУ до 30 грудня, Штаб працюватиме у Будинку як мінімум ще місяць, адже жодного документу про припинення оренди у Штабі не отримували. Кубів повідомив, що коменданти та журналісти намагалися потрапити до голови президії ФПУ Кулика, але той відмовився від зустрічі.

Президент Віктор Янукович взяв участь в засіданні Ради регіонів, де, зокрема, серед головних завдань влади назвав недопущення соціально-політичних потрясінь та проявів сепаратизму в Україні, звинувативши у цьому місцеві ради різних рівнів в західних областях України, які підтримали антиурядові протести, передусім представників Львівщини.