Художник – Павло Титуленко

Календар Майдану. 28 грудня 2013

28 грудня – нові подробиці у справі побиття Тетяни Чорновол; політики закликали українців вийти на Віче 29 грудня; Автомайдан у Пшонки; ВО “Майдан” підготував маніфест з ключовими завданнями та програму на Новий рік; Євромайдан з’єднав береги України. 

Стало відомо, що у побитті журналістки та активістки Тетяни Чорновол особисто брав участь 34-річний мешканець Дніпродзержинська, який приїхав до Києва купувати автомобіль “Порш Кайен”. З одним із підозрюваних проводилися слідчі дії. Тетяна Чорновол в коментарях  не виключала особистої помсти керівника київського “Беркуту” Сергія Кусюка. У побитті вона також підозрювала Віктора Медведчука та Віталія Захарченка.

Лідери опозиційних фракцій Арсеній Яценюк, Віталій Кличко та Олег Тягнибок закликали українців прийти о 12:00 у неділю 29 грудня на чергове Віче під гаслом “Солідарність проти терору”. “Жахливий випадок Тетяни Чорновол не залишає сумнівів: цю владу треба негайно зупиняти”, - закликали опозиціонери. У свою чергу євромайданівці очікували на появу координаторів для з’ясування остаточного плану дій на вихідні та можливої протестної ходи до резиденції Віктора Януковича в Межигір’ї. Також на Віче мав бути затверджений маніфест ВО “Майдан” щодо ключових завдання, які стояли перед українською громадою, та програми подальших.

Працівники ДАІ КамАЗами заблокували під'їзд до будинку Генпрокурора Віктора Пшонки, щоб не допустити до нього учасників колони Автомайдану. Пізніше активісти повідомили, що власноруч відкотили з дороги самоскид, який перекривав рух транспорту. 

Активісти Євромайдану на мосту Патона у Києві з’єднали правий та лівий береги України національною символікою. Як зазначили активісти, мета акції - привернути увагу водіїв до подій, що відбувалися у центрі столиці. Для акції учасники принесли з собою мішки з поліетиленовими жовто-блакитними смужками. Захід підтримали близько трьох десятків людей. На прикрашання мосту завдовжки понад півтора кілометра вони витратили декілька годин. Увесь цей час автомобілісти вітали волонтерів клаксонами.