Художник Павло Титуленко

Календар Майдану. 9 січня 2014 року

9 січня – чутки про розгін Майдану; Громадська рада Майдану висунула вимоги лідерам опозиції; Автомайдан просить про допомогу.

У ніч на 9 січня почали ширитися чутки про розгін Майдану й появу водометів та автобусів із беркутівцями в повному бойовому спорядженні на вулицях Михайла Грушевського, Інститутській та Архітектора Городецького. Усі загони Самооборони було мобілізовано, а представники Автомайдану та журналісти перевірили прилеглі до майдану Незалежності вулиці. Однак силовиків не було виявлено, тому невдовзі інформацію про загрозу розгону протестувальників спростували. 

Того дня Громадська рада Майдану висунула вимогу лідерам опозиції обрати єдиного кандидата на президентських виборах, розпочати блокування Верховної Ради, щоб зупинити бюджетний процес, та домогтися розпуску парламенту. Прийняти рішення опозиціонери мали до 10 січня. Свої вимоги щодо висунення єдиного кандидата у президенти члени ГРМ аргументували потребою детально вивчити біографію такої особи, щоб мати всі підстави довіряти їй та підтримати її під час президентської компанії

Громадський рух Автомайдан звернувся до небайдужих громадян із проханням надати благодійну допомогу для забезпечення подальших акцій та ініціатив: "Раніше ми справлялися своїми силами, частково нас підтримували друзі й колеги. Але настав час звернутися до вас, тому що наші фінансові можливості та ресурси виснажилися. Ми постійно закуповуємо бензин, дизельне паливо, прапори та автомобільні прапорці (України, ЄС), наклейки, намети, аксесуари для мобільних груп, модеми, флешки, реквізити для поїздок до “упирів”, оплачуємо ліки, витрати на лікарняні, продукти та чай, інтернет, розсилки, поліграфію, ремонтуємо пошкоджені автомобілі та багато чого іншого". Також Автомайдан попросив підтримати родини заарештованих активістів. 

9 січня творчі колективи з Дрогобиччини презентували унікальну бойківську коляду на київському Майдані.