Художник – Павло Титуленко

Календар Майдану. 15 грудня 2013

15 грудня – четверте Віче «День Гідності»; довибори до Верховної Ради України; виступ Джона Маккейна на Майдані; антимайдан перенесено до Маріїнського парку. 

На майдані Незалежності о 12:00 розпочалось четверте Народне віче. Цей день отримав назву "День Гідності".

17 грудня Віктор Янукович планував здійснити візит до Москви, де мав обговорити питання про можливий вступ України до Митного союзу. На брифінгу в Штабі національного спротиву Арсеній Яценюк заявив: "Основне питання порядку денного Народного віче, яке ми називаємо День гідності – не дати можливості Віктору Януковичу підписати угоду про вступ України в Митний союз".

Це віче мало на меті показати, що народ не згодний з позицією влади: громадяни мають право обирати самостійно власний шлях, а не чекати наказу "згори".

Сенатор США Джон Маккейн виступив на сцені Майдану та висловив підтримку українцям. Пізніше він назвав цей день одним з найкращих моментів свого життя. 

Цього дня в регіонах пройшли довибори до Верховної Ради України. Влада намагалася створити ілюзію народної підтримки Віктора Януковича, тому антимайдан облаштували у Маріїнському парку, зробивши ці мітинги безстроковими.