Намалював Павло Титуленко

Календар Майдану. 15 січня 2014

15 січня – Окружний адміністративний суд міста Києва заборонив протести у центрі Києва; нові депутати складають присягу у ВР; Лукаш вважає, що Майдан має «насильницький  характер».

15 січня 2014 р. рішенням окружного адміністративного суду міста Києва було заборонено проводити акції протесту у центрі Києва до 8 березня 2014 р. У Штабі національного спротиву були впевнені, що цим судовим рішенням мають виправдати майбутній штурм Майдану. 

Опозиція повторила блокування трибуни та президіуму Верховної Ради, але це не завадило спікеру Володимиру Рибаку відкрити засідання з місця одного з депутатів. У Верховній Раді цього дня п’ятеро нових депутатів склали присягу, а опозиція виконала «традиційний обряд засівання» - закидала новообраних парламентарів гречкою. Таким чином опозиціонери натякнули на те, що ці депутати були обрані нечесним шляхом.

Петиція на сайті Білого дому щодо звільнення Юлії Тимошенко з в’язниці набрала необхідну кількість в 100 тисяч голосів, що означало, що вона має бути розглянута президентом США.

Міністр юстиції Олена Лукаш висловила позицію влади щодо протестів на Майдані, зазначивши, що на її думку протести мають «яскраво виражений насильницький характер». Підтвердженням своєї позиції вона вважає заклики активістів до «блокування доріг, захоплення державних будівель та повалення діючої влади».